teisės aktų nuostatų pažeidimas

teisės aktų nuostatų pažeidimas
teisės aktų nuostatų pažeidimas statusas Aprobuotas sritis parama žemės ūkiui apibrėžtis 1. Veikimas arba neveikimas, kai pažeidžiamos Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos teisės aktų nuostatos, dėl kurio atsiranda arba gali atsirasti valstybės ir (arba) Europos Sąjungos biudžeto nuostolių. 2. Ekonominės veiklos vykdytojo veikimas ar neveikimas, kai pažeidžiamos Europos Sąjungos ar nacionalinių teisės aktų nuostatos, dėl kurio Europos Sąjungos bendrajam biudžetui ar jų valdomiems biudžetams arba nacionaliniam biudžetui padaroma žala, t. y. sumažėja ar iš viso prarandamos pajamos, gaunamos iš tiesiogiai Europos Sąjungos ar nacionaliniu vardu surinktų nuosavų lėšų, arba daromos nepagrįstos išlaidos. Teisės aktų nuostatų pažeidimu taip pat laikytina nusikalstama veika, kai siekiama neteisėtai gauti ar panaudoti ES ir (arba) nacionalinę finansinę paramą. Pareiškėjo ar paramos gavėjo ir (arba) vykdomosios institucijos veikimas arba neveikimas, kai pažeidžiamos Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos teisės aktų nuostatos, dėl kurio atsiranda arba gali atsirasti valstybės ir (arba) Europos Sąjungos biudžeto nuostolių. 2. Ekonominės veiklos vykdytojo veikimas ar neveikimas, kai pažeidžiamos Bendrijos ar nacionalinių teisės aktų nuostatos, dėl kurio Europos Bendrijų bendrajam biudžetui ar jų valdomiems biudžetams arba nacionaliniam biudžetui padaroma žala, t. y. sumažėja ar iš viso prarandamos pajamos, gaunamos iš tiesiogiai Europos Bendrijų ar nacionaliniu vardu surinktų nuosavų lėšų, arba daromos nepagrįstos išlaidos. Teisės aktų nuostatų pažeidimu taip pat laikytina nusikalstama veika, kai siekiama neteisėtai gauti ar panaudoti ES ir (arba) nacionalinę finansinę paramą. atitikmenys: angl. irregularity vok. Unregelmäßigkeit pranc. irrégularité šaltinis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymo „Dėl Tiesioginių išmokų už mėsinius galvijus ir mėsines avis administravimo, kontrolės bei mokėjimo 2014 m. taisyklių patvirtinimo“ projektas; Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymo „Dėl Europos Sąjungos ir (arba) nacionalinės finansinės paramos pažeidimų administravimo taisyklių patvirtinimo“ projektas

Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas). 2015.

Игры ⚽ Нужен реферат?

Look at other dictionaries:

  • teisės aktų nuostatų pažeidimas — statusas Aprobuotas sritis parama žemės ūkiui apibrėžtis Paramos gavėjo ir (arba) vykdomosios institucijos veikimas ar neveikimas nesilaikant Europos Sąjungos ir (arba) Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatų, dėl kurio Europos žemės ūkio… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • teisės aktų nuostatų pažeidimo tyrimas — statusas Aprobuotas sritis parama žemės ūkiui apibrėžtis Paramos administravimo institucijos atliekamas paramos gavėjo pateiktos ir papildomai pareikalautos informacijos, duomenų ir dokumentų tikrinimas, patikra vietoje, teisės aktų nuostatų… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • teisės aktų nuostatų pažeidimų kontrolierius — statusas Aprobuotas sritis parama žemės ūkiui apibrėžtis Paramos administravimo institucijos vadovo arba jo įgalioto asmens paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, atsakingas už paramos administravimo institucijos veiksmų – pažeidimų… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • deklaruotų tinkamų finansuoti išlaidų darymo pažeidimas — statusas Aprobuotas sritis auditas apibrėžtis Veiklos atrankinio patikrinimo metu tikrinant deklaruotas tinkamas finansuoti išlaidas aptiktas Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos teisės aktų nuostatų pažeidimas veikimu arba neveikimu,… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • Unregelmäßigkeit — teisės aktų nuostatų pažeidimas statusas Aprobuotas sritis parama žemės ūkiui apibrėžtis 1. Veikimas arba neveikimas, kai pažeidžiamos Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos teisės aktų nuostatos, dėl kurio atsiranda arba gali atsirasti… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • irregularity — teisės aktų nuostatų pažeidimas statusas Aprobuotas sritis parama žemės ūkiui apibrėžtis 1. Veikimas arba neveikimas, kai pažeidžiamos Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos teisės aktų nuostatos, dėl kurio atsiranda arba gali atsirasti… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • irrégularité — teisės aktų nuostatų pažeidimas statusas Aprobuotas sritis parama žemės ūkiui apibrėžtis 1. Veikimas arba neveikimas, kai pažeidžiamos Lietuvos Respublikos ir (arba) Europos Sąjungos teisės aktų nuostatos, dėl kurio atsiranda arba gali atsirasti… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • irregularity — teisės aktų nuostatų pažeidimas statusas Aprobuotas sritis parama žemės ūkiui apibrėžtis Paramos gavėjo ir (arba) vykdomosios institucijos veikimas ar neveikimas nesilaikant Europos Sąjungos ir (arba) Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatų,… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”